Search Suggestions
      понеделник, 23.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Десетки автомобили паркират по дюни на плаж „Крапец-север“

          1 август 2020 | 00:00 250

          Министерството на туризма направи проверка на морски плаж „Крапец-север“ и сезира Министерството на вътрешните работи за масово нарушаване на Закона за устройството на Черноморското крайбрежие. Десетки автомобили са паркирали върху дюни и останалата част на плажа, както и в района, което е административно нарушение по ЗУЧК. Органите на реда трябва да проверят на място фактите и да наложат съответните санкции на нарушителите.

          - Реклама -
            
            

          Плажът е обявен за неохраняем със заповед на министъра на туризма от 17 юни 2020 г. Договорът за наем с фирмата и Министерството на туризма изтече на 14 май 2020 г. Дружеството обаче продължава да владее морския плаж, без да има каквото и да е правно основание за това. Наемателят на плажа отказва да подпише протокол за предаването му и да преустанови всякакви дейности и услуги. Към момента той продължава да ползва преместваеми обекти тук и предлага плажни принадлежности, от които събира приходи. 

          Министерството на туризма сезира съда и прокуратурата за самоуправство. Ведомството междувременно обяви търг за нов наемател, по който има спечелил кандидат. Старият наемател обжалва процедурата и заповедта, че плажът е охраняем. По казуса се чака решение на съда от първа инстанция. Министерството информира за случая и областния управител на Добрич за предприемане на действия по компетентност по изземане на плажа, който е изключителна държавна собственост.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          България и Бразилия укрепват културните връзки с нов меморандум между националните библиотеки

          Съвместни проекти, изложби и литературен обмен поставят основата на дългосрочно партньорство

          Проф. Веселин Вучков: Нямам амбиции да се връщам в политиката

          Бившият вътрешен министър потвърди, че е отказал министерски пост и разкритикува комуникацията на МВР по случая „Петрохан“

          Слави Ангелов: „Този случай няма аналог“ – въпросите около трагедията край „Петрохан“ остават

          Журналистът очерта хронологията на събитията и настоя за пълна прозрачност от страна на институциите
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions