Григор се размина с финала в Ченду

Българинът загуби в три сета от Рамос-Винолас

8 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Григор Димитров загуби полуфинала на турнира в Ченду срещу испанеца Алберт Рамос-Винолас и пропусна много добър шанс шанс да спечели титлата. В другия полуфинал 20-годишният руснак Карен Качанов, 101-и в ранглистата, изненадващо победи поставения под №6 сърбин Виктор Троицки (№32 в света) и така финалът ще бъде между тенисисти извън първите 50.

В мача срещу Рамос Григор трябваше да играе тайбрек в първия сет след два разменени пробива и въпреки че поведе с 5-2, в крайна сметка загуби с 6-8.

Във втората част българският тенисист подобри значително играта си и след три пробива изравни резултата.

В третия решителен сет отново се стигна до тайбрек, след като Григор допусна пробив за 1-3, но в десетия гейм върна пробива. В тайбрека испанецът поведе с 4-0 и не допусна тази преднина да бъде заличена – 7-6 (6), 1-6, 7-6 (3) след близо три часа игра.