Григор започна с победа в Лондон

Българинът спечели срещу Доминик Тийм

6 годиниСпортни 3 Боряна Райчева

Григор Димитров започна с победа участието си на финалите на АТР в Лондон. След 2:20 часа българинът победи с 6-3, 5-7, 7-5 четвъртия в ранглистата Доминик Тийм в дебютния си мач на този турнир.

В първия сет Григор направи един пробив и това му беше достатъчно, за да спечели. Тийм сервираше много слабо и това му създаде трудности при сервис геймовете.

Във втория сет играта вървеше гейм за гейм до 5:5, след което австриецът направи пробив и на свой сервис изравни.

Третият сет продължи като втория до седмия гейм, когато Григор проби, но Тийм върна пробива и докара нещата до 5-5. След това обаче той допусна две двойни грешки, Димитров се възползва по най-добрия начин и отново проби – този път на нула. При 6-5 Григор сервираше за мача и не допусна грешка.

В сряда Димитров ще играе с победителя от мача Рафаел Надал – Давид Гофен.