Search Suggestions
      четвъртък, 19.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Консерваторите спечелиха изборите в Германия

          26 май 2019 | 00:00 80

          Консервативният блок на Християндемократическите и Християнски социални съюзи (ХДС / ХСС) печели парламентарните избори в Германия.
          Консерваторите получиха около 28% от гласовете. Това се съобщава от TASS по отношение на данните за изходното анкети, които са публикувани след затварянето на избирателните секции от канала ARD.
          „Зелените” се нареждат на второ място (22%), като тласкат социалдемократическата партия на Германия на трета линия (15,5%). В сравнение с изборите през 2014 г. социалдемократите загубиха около 12% от гласовете.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ЕС осъди фашистка символика на концерт в Широки Бриег и поиска разследване

          Делегацията в Босна и Херцеговина заяви, че величаенето на тоталитарни идеологии няма място в демократично общество

          Ердоган разкритикува манифест в защита на светскостта и обвини авторите му в опит за разделение по време на Рамадан

          Спорът около документа, подписан от 168 обществени фигури, отново извади на преден план дебата за ролята на религията в турската държава

          Съд в Палермо осъди Италия да плати обезщетение на Sea-Watch за блокадата на кораб с мигранти

          Решението по казуса със Sea-Watch 3 от 2019 г. предизвика остра реакция от премиера Джорджа Мелони
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions