Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ПРИЗИВ: Кацаров моли гражданите да спазват мерките и да се ваксинират

          30 юли 2021 | 00:00 100

          „През последната седмица регистрираме плавно нарастване на броя на положителните тестове сред населението за SARS-CoV-2. Това, че сме в разгара на лятото и хората прекарват много време на открито, не гарантира ограничено разпространение на вируса сред населението, напротив – с напредването на туристическия сезон, нараства и рискът от нова вълна. Свидетели сме на ръст на заболеваемостта в редица други европейски държави, при това с много по-висок процент на ваксинирано население от нас“, казва Кацаров.

          - Реклама -
            
            

          „В тази връзка, като министър на здравеопазването отправям следния призив към цялото население и гостите на страната:

          Моля, спазвайте стриктно противоепидемичните мерки! Носете маски на закрито и спазвайте препоръките за дистанция и дезинфекция!

          Най-ефективният начин да се предпазим от нова вълна си остава ваксинирането. Ако обаче страната навлезе в нова епидемична вълна, приоритет на здравната система ще стане лечението на заболели хора. Затова сега е най-добрата възможност да се ваксинирате в някой от разкритите пунктове или при личния си лекар и така да предпазите себе си и близките си“, призовава здравният министър.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          СЗО одобри нова ваксина срещу полиомиелит

          Предварителната квалификация удостоверява, че препаратът отговаря на международните стандарти за качество и безопасност. Решението позволява на агенции на ООН, като УНИЦЕФ, да закупуват и разпространяват ваксината за имунизационни кампании.

          Бойка Николас: Липсата на прошка води до болести, а материализмът – до самоунищожение

          Николас сподели, че черпи вдъхновение от природните стихии – огън, вода и сняг

          Вирусът Нипа: Висока смъртност, но нисък риск от пандемия

          През януари бе регистриран смъртен случай в Бангладеш, а в Индия властите отчетоха нови заболели в началото на годината.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions