АРСЕНАЛ ПОБЕДИ ПРЕСТЪН С 2:1

АРТИЛЕРИСТИТЕ ОБЪРНАХА С 2:1 ПРЕСТЪН

Арсенал обърна Престън с 2:1 на стадион "Дийпдейл" и се класира в следващата фаза на ФА Къп.Домакините дръпнаха в резултата още в седмата минута, когато Калъм Робинсън опъна мрежата на артилеристите. Арсенал успя да изравни в началото на второто полувреме, като точен бе Аарън Рамзи. Минута преди края Оливие Жиру отново вкара решаващ гол за отбора си и донесе победата за гостите.Първият шампион на Англия - Престън Норт Енд, показа здрав футбол и заслужава само суперлативи за представянето си в мача, но просто нямаше късмет поне да се добере до преиграване.Трябва да се отбележи, че разликата между двата клуба е цяло едно ниво на английския футбол, но моментното състояние на "артилеристите" не е особено добро, което пролича и в тази среща.Момчетата на Арсен Венгер обаче се възползваха максимално от головите си положения, а и спасителят Оливие Жиру отново изигра козовете си в края и класира Арсенал вв следващата фаза за ФА Къп.