Болоня направи голяма крачка към оставането си в Серия “А”

Трябва да се отбележи, че гостите играха с човек по-малко от 62-ата минута, когато Бурно Алвеш бе изгонен от терена

Болоня направи голяма крачка към оставането си в Серия “А”. Тази вечер възпитаниците на Синиша Михайлович спечелиха с категоричното 4:1 в домакинството си на Парма от 36-ия кръг и изпревариха своя съперник в битката за оцеляване. Трябва да се отбележи, че гостите играха с човек по-малко от 62-ата минута, когато Бурно Алвеш бе изгонен от терена.Интересното е, че всички пет гола паднаха през второто полувреме. Болоня поведе в 52-ата минута, когато Блерим Джемайли получи в наказателното поле и с едно докосване продължи към Рикардо Осорлини, който отблизо бе точен за 1:0.
Вторият гол за домакините дойде в 59-ата минута. Ерик Пулгар стреля от фаул и вратаря Луиджи Сепе с комична намеса вкара топката в собствената си врата за 2:0.В 62-ата минута положението на пармалатите стана още по-тежко, след като Бруно Алвеш спъна набралия скорост Осорлини и бе изгонен от игра.В 72-ата минута Болоня направи преднината си класическа. Лянко Войновичреализира с глава след центриране от корнер.Последва добър период за гостите. Първо техен гол бе отменен заради фаул в атака. А след това в 81-ата минута Роберто Инглезе все пак вкара почетен гол, след като бе изведен на скорост и успя да промуши кълбото в мрежата.
В 84-ата минута обаче Болоня окончателно уби интригата. Пулгар отне една топка в средата на терена, комбинира със свой съотборник, след което отправи удар, който рикошира във Франсиско Сиераалта и се озова в мрежата за крайното 4:1.Така Болоня събра актив от 40 точки и излезе на 13-ата позиция в класирането. Парма пък продължи лошата си серия от 9 поредни мача без победа, като се намира на 15-ото място с 38 точки.