АТЛЕТИКО (МАДРИД) НАДВИ ЕЙБАР С 2:0

"ДЮШЕКЧИИТЕ" СЕ ИЗКАЧИХА ДО ЧЕТВЪРТА ПОЗИЦИЯ ВЪВ ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ

Атлетико (Мадрид) спечели с 2:0 при визитата си на Ейбар и излезе на четвърто място във временното класиране на испанската Примера дивисион преди останалите срещи от 17-ия кръг.
Гостите играха слабо през първата част, в която домакините доминираха и в 31-ата минута бяха ощетени, след като съдията не отсъди дузпа за за игра с ръка на Шиме Вършалко.
След почивката Саул Нигес (53) откри резултата с глава в полза на „дюшекчиите” при явна засада, а голмайсторът Антоан Гризман (74) подсигури трите точки за тима от Мадрид.
С успеха си Атлетико събра 31 точи и излезе на четвърта позиция преди останалите срещи от кръга. Ейбар е осми с 23 точки.