София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Автогол отложи празненствата за 13-ата титла на Лудогорец

Разградчани стигнаха до обрат срещу Крумовград, но нямаха късмет в края

15 дниФутбол 2 Симеон Кисьов

Лудогорец завърши при 3:3 с Крумовград в среща от 31-ия кръг на efbet Лига. Така разградчани пропуснаха възможността още днес да спечелят 13-ата си поредна титла и ще могат да го направят на 11 май като домакин на ЦСКА.

Бърнард Текпетей отправи първия удар към вратата на съперника, но тимът му получи гол в 12-ата минута. Алекс Колев получи от Серкан Юсеин и откри резултата (1:0).

Лудогорец отвърна с опасни изстрели на Петрик Луан и Якуп Пьотровски, но отново беше неприятно изненадан.

В 26-ата минута Серкан Юсеин преодоля Падт с техничен удар за 2:0. Лудогорец можеше да намали резултата минути преди края на първата част, но изстрелът на Текпетей премина над вратата.

Крумовград можеше да поведе с три гола разлика след рикошет при центриране на Алекс Колев, но Падт внимаваше и отби топката.

Втората част започна вихрено за Лудогорец, а в основата на всичко беше Рик Джонатан.

Бразилецът първо се разписа за 1:2 след пас на Педро Нареси в 48-ата минута, а шест по-късно беше съборен за дузпа. Зад топката застана Оливие Вердон, който възстанови равенството (2:2).

Крумовград показа зъби след час игра със силен удар на Момчил Цветанов, който обаче беше отразен от Падт. Текпетей можеше да реши всичко в 81-ата минута, но вратарят на Крумовград спаси.

Минута преди края Антон Недялков си вкара автогол и оформи крайния резултат - 3:3.

Лудогорец е лидер в класирането с 10 точки аванс пред ЦСКА четири кръга преди края на сезона. Двата тима излизат един срещу друг на 11 май в Разград.