Байерн се измъчи преди полуфинала с Реал в ШЛ

Хари Кейн герой за баварците с два гола срещу Айнтрахт Франкфурт

12 дниФутбол 1 Симеон Кисьов

Байерн победи трудно у дома Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига. В герой за баварците отново се превърна Хари Кейн, който отбеляза и двете попадения, а точен за "орлите" бе Юго Екитике.

В 9-ата минута Рафаел Герейро получи пас в пеналтерията, а след това продължи към Хари Кейн, който с изстрел в десния ъгъл не остави шансове на Кевин Трап.

В 24-ата минута Уилян Пачо подаде към Юго Екитике, който показа отлична техника в наказателното поле и с прецизен опит в левия ъгъл преодоля Мануел Нойер за 1:1.

Шест минути след това Чупо-Мотинг стреля от границата на пеналтерията, но Трап се отчете с добра намеса. В края на първото полувреме вратарят на гостите отчая и Герейро.

След час игра баварците получиха дузпа след намесата на ВАР заради нарушение срещу Мюлер. Зад топката застана Хари Кейн, който обеляза втория си гол в мача за 2:1, а до края нямаше опасни положения пред двете врати.

С успеха отборът на Томас Тухел събра 69 точки на втората позиция, докато “орлите” са шести с 45 пункта. За Байерн предстои полуфинален двубой в Шампионската лига срещу Реал Мадрид, а след това баварците ще гостуват на Щутгарт в Бундеслигата. Айнтрахт пък ще приеме Байер Леверкузен.

В други срещи от съботния следобед РБ Лайпциг разби у дома Борусия Дортмунд с 4:1, Аугсбург загуби от гостуващия Вердер с 0:3, а Волфсбург записа обрат с 2:1 при визитата си на Фрайбург.