Болоня удари Наполи в голово шоу

Наполи е твърдо втори със 79, а шампион за осма поредна година е Ювентус, който има 90

Болоня завърши сезона в Серия А с победа с 3:2 над вицешампиона Наполи в двубой от последния 38-и кръг. Срещата оправда очакванията за много попадения, каквато е традицията между тези два съперника, които са си отбелязали 50 гола в последните си 11 мача помежду си.Резултатът на стадион "Ренато Дал'Ара" откри Федерико Сантандер в 53-ата минута. До почивката авансът на домакините беше удвоен от швейцарския полузащитник Блерим Джемали. След паузата гостите упражниха сериозен натиск и стигнаха до равенство чрез Фаузи Гулам в 57-ата и Дрис Мертенс в 78-ата. Това обаче не беше всичко в този мач. В 88-ата Сантандер с втория си гол в срещата донесе победата на тима си, който преди изиграването на останалите срещи от последния кръг утре върви 10-и с 44 точки. Наполи е твърдо втори със 79, а шампион за осма поредна година е Ювентус, който има 90.