Борусия (Дортмунд) победи Аугсбург с 2:1

Вестфалци спечелиха с 2:1 в Аугсбург

Борусия (Дортмунд) спечели с 2:1 при визитата си на Аугсбург в Бавария в среща от седмия кръг на германската Бундеслига и дръпна на върха във временното класиране.
Андрий Ярмоленко (4) с ефектна петичка от близа дистанция рано изведе гостите напред в резултата, но Каюби (11) с глава сравнително бързо изравни след центриране на Филип Макс.
Радостта на швабите от Бавария бе кратка, тъй като японецът Шинджи Кагава  (23) отново даде аванс на „жълто-черните” след грешка в отбраната на домакините и прехвърлящ удар.
След почивката в 79-ата минута футболистите на Петер Бос получиха право да изпълнят дузпа, но голмайсторът Пиер-Емерик Обамеянг пропусна от бялата точка и в крайна сметка Борусия записа минимален успех.
Така вестфалци събраха 19 точки и са убедителни лидери във временното класиране с 5 аванс пред Хофенхайм, който е с мач по-малко. Аугсбург остава пети засега с 11 точки.