Босна взе първа победа в квалификациите

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ивайло Петев дочака своя първи официален успех начело на Босна. Балканската държава триумфира за сефте в квалификациите за Мондиал 2022, след като надви като гост Казахстан с 2:0 в група D.

Макар и със силно лимитирана бройка футболисти, Един Джеко и компания се добраха до трите точки, които временно ги изкачиха до второто място в групата (6 т.). Недостижим лидер е Франция с 12, а Украйна и Финландия, които играят по-късно днес са с по 5.

Босна и Херцеговина се разписа по веднъж в двете полувремена. Резултатът беше открит в 25-ата минута от Первиляк след асистенция на Стеванович. В 66-ата минута нападателят на белгийския Ойпен отново бе точен, когато комбинира много умело с Джеко.

До края босненците леко потрепериха, когато Казахстан отбеляза късно попадение, но то бе отменено поради засада.