Гредите спряха Етър срещу Ботев (Враца)

Етър изпусна победата във Велико Търново

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Етър завърши при резултат 0:0 домакинството си на Ботев (Враца) в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Основното причина мачът да завърши без попадения бяха храбрите намеси на стража на врачани Красимир Костов, както и гредите на вратата на гостите.

Играчите на Александър Томаш натиснаха още от първите минути, а Миси Мезу бе много близо до гол, но Костов се намеси решително.

Играта се водеше главно в центъра и нямаше много ситуации през първата част. Златински получи възможност да застраши "болярите", но топката премина над гредата.

след почивката Етър натрисна, но се изправи срещу малшанса. Мечев разтресе напречната греда, а при добавката Костов изби удара на Боруков миг преди да влезе във вратата. Още в следващата атака голмайсторът на Етър отправи мощен шут, който отново срещна гредата.

До края на мача домакините опитваха да стигнат до гол, но отбраната на Ботев (Враца) се справи.

Етър е с 21 точки на 11-ото място, докато врачани са на 12-а позиция с 19.