ИСЛАНДИЯ ПОБЕДИ АНГЛИЯ С 2:1

ПРИКАЗКАТА ЗА ВИКИНГИТЕ ПРОДЪЛЖАВА С 1/4-ФИНАЛ СРЕЩУ ФРАНЦИЯ

8 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Исландия поднесе сензацията на осминафиналите на Евро 2016, отстранявайки Англия. Двубоят се изигра на стадиона в Ница.Избраниците на селекционера Ларс Лагербак победиха с 2:1.Головете за историческия успех на Исландия вкараха защитникът Рагнар Сигуртсон в 6-ата минута и нападателя Колбейн Сигтурсон в 18-ата минута на мача.С гол на Уейн Руни от дузпа в 4-ата минута Англия бе повела в резултата.Избраниците на селекционера Рой Ходжсън бяха подценили съперника тотално, като демонстрираха безобразна игра в отбрана. Нестабилен преди почивката бе и вратаря Джо Харт, който бе с вина и за двата гола във вратата си. През втората част обаче той спаси отбора си от по-сериозна загуба.Исландците отговориха с почти перфектна игра в отбрана и отличен вратарХанес Халдарсон.Мачът започна отлично за Англия, след като тимът поведе с гол на Уейн Руни от дузпа още в 4-ата минута на мача.Наказателният удар бе отсъден за нарушение на вратаря на Исландия Ханес Халдарсон срещу нападателя на Англия Даниел Стъридж.Халдарсон хвана ъгъла, в който Руни насочи топката, но тя премина под ръцете му.Две минути по-късно исландците изравниха чрез защитника на Краснодар Рагнар Сигуртсон при първата си възможност пред вратата на Англия.Те се възползваха от неконцентрирана игра в отбрана на англичаните. Вратарят Джо Харт също не се намеси добре.В 15-ата минута Деле Али засече топката от въздуха, но вратаря на Исландия Халдарсон изби топката.В 18-ата минута тимът на Исландия стигна и до пълен обрат в резултата след гол на Колбейн Сигтурсон. Той се измъкна от отбраната на Англия в наказателното поле и под плонжа на неубедителния Джо Храт вкара за 2:1 за Исландия.В 28-ата минута Хари Кейн стреля към вратата на Исландия, засичайки топката от въздуха, но вратаря на Исландия отново спаси.Пет минути по-късно Сигтурсон пропусна нова добра възможност за Исландия, след бърза контраатака.До края на полувремето отборът на Англия така и не успя да намери играта си.След почивката исландците продължиха да демонстрират стабилна игра в средата на терена.Селекционерът на Англия Рой Ходжсън опита да промени развоя на събитията със смени, като на терена се появи Джейми Варди.В 56-ата минута голмайсторът на първия гол за Исландия Сигуртсон пропусна да вкара и трети гол, стреляйки със задна ножица, като Джо Харт спаси.В 73-ата минута пропуск за Исландия направи е Севарсон.В 82-ата минута Джейми Варди изпробва рефлекса на исландския вратар Халдарсон, който демонстрира класа.В 84-ата минута капитанът на Исландия Гунарсон се измъкна от отбраната на Англия и стреля опасно, но Харт спаси.До края играчите на Англия така и не успяха да се справят с пълната си безпомощност на терена, въпреки че опитаха финален щурм.На четвъртфиналите изненадата на турнира Исландия ще играе с Франция.