София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Юбилеен гол на Суарес и страхотно изпълнение на Кавани пратиха Уругвай на финал

Уругвай победи Чехия с 2:0

Големите звезди на Уругвай Луис Суарес и Единсон Кавани донесоха победата на своята страна с 2:0 над Чехия във втория полуфинал на четиристранния турнир в Китай. Нападателят на Барселона откри резултата в 10-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Това бе 50-и гол на Суарес за Уругвай. Кавани удвои в 37-ата минута със страхотно изпълнение на задна ножица.

На финала Ла Селесте ще играе с отбора на Уелс, който вчера разгроми Китай с 6:0. Така Гарет Бейл и Луис Суарес ще се изправят един срещу друг в интересен сблъсък на ниво национални отбори. Двубоят за "Чайна Къп" е в понеделник.