София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Ливърпул взе своето срещу Саутхемптън

Точни за "червените" бяха Садио Мане (31) и Тиаго Алкантара (90)

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ливърпул победи Саутхемптън с 2:0 у дома в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Точни за "червените" бяха Садио Мане (31) и Тиаго Алкантара (90).

Така мърсисайдци събраха 57 точки и запазват шансове за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. "Светците" са 16-и с 37 точки.

В 10-ата минута удар на Мане мина над вратата. В 19-ата минута се стигна до ново положение пред Фрейзър Форстър. След продължително разиграване топката стигна до Мохамед Салах във вратарското поле, но ударът му отблизо бе блокиран от стража.

При последвалия корнер удар с глава на Натаниел Филипс мина опасно покрай гредата. В 25-ата минута Жота проби и стреля, но Форстър спаси.

В 10-ата минута удар на Мане мина над вратата. В 19-ата минута се стигна до ново положение пред Фрейзър Форстър. След продължително разиграване топката стигна до Мохамед Салах във вратарското поле, но ударът му отблизо бе блокиран от стража.

Последва затишие в играта и на двата отбора. В 70-ата минута удар от воле на Ибрахима Диало бе избит от Алисон.

В 77-ата минута стражът на Ливърпул за малко да сбърка фатално. Алисон подари топката на Че Адамс, но след това успя да реагира добре и блокира изстрела на нападателя.

"Червените" стигнаха до втори гол в 90-ата минута. Тогава Фирмино отне топката от защитник отляво и намери Тиаго. Халфът напредна и с удар от около 15 метра вкара за 2:0.