Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:1

"Орлите" завършиха срещата с 9 човека след червени картони на Eлвис Ману и Каули Оливейра

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Локомотив (Пловдив) победи Лудогорец с 2:1 като гост в мач от 28-ия кръг на efbet Лига. "Орлите" вече си бяха осигурили титлата, а след края на мача получиха своя трофей. Бърнард Текпетей откри резултата в 15-ата минута, а само две по-късно Георги Минчев изравни. В 32-ата минута Димитър Илиев направи пълен обрат от дузпа.

Шампионите завършиха срещата с девет души, след като Елвис Ману и Каули бяха изгонени през второто полувреме.

С успеха "смърфовете" събраха 55 точки и излязоха на второ място във временното класиране. Лудогорец остава с 67 точки.

Първите минути на мача бяха равностойни. Разградчани удариха първи в 15-ата минута. Тогава след многоходова атака Доминик Янков намери Бърнрд Текпетей отляво. Ганаецът финтира Бирсент Карагарен, нагласи си топката и със силен удар вкара за 1:0.

Гостите бързо възстановиха равенството. Две минути по-късно Парвиз Умарбаев с прецизно центриране отляво качи топката на главата на оставения непокрит Георги Минчев и нападателят не остави шансове на Кристиян Кахлина.

В 22-ата минъта хърватският вратар се намеси след хубав удар на Минчев от пряк свободен удар от около 20 метра. Три минути след това Димитър Илиев изведе на стрелкова позиция в наказателното поле Кристиян Илич. Хърватинът стреля под ъгъл, но Кахлина отново спаси.

В 28-ата минута Кирил Десподов проби отляво и центрира. Елвис Ману успя да чукна топката под плонжа на Илко Пиргов и я насочи към вратата. Диниш Алмейда обаче притича и успя да изчисти.

В 32-ата минута Локомотив стигна до пълен обрат. Димитър Илиев овладя центриране отляво и бе препънат от Текпетей в наказателното поле. Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Зад топката застана капитанът на "смърфовете" и с хладнокръвен удар вкара за 1:2.