Лудогорец се класира на 1/4-финалите за Купата на България

Шампионите елиминираха трудно Берое, Херо даде шанс на много резерви

Лудогорец хвана последния влак за 1/4-финалите от турнира за Купата на България. Шампионите победиха Берое с 4:3 след изпълнение на дузпи у дома. Редовното време завърши 1:1. Камен Хаджиев изведе гостите напред в 24-ата минута. 12 след това Густаво Кампаняро изравни от дузпа.При наказателните удари Райнов и Виданов изпуснаха за Берое, а единствено Александър Василев не успя да вкара за Лудогорец.При дузпите вратарят на Лудогорец Ренан дос Сантос спаси първия удар при серията на Мартин Райнов, а Павел Виданов от гостите прати топката над гредата при петия опит. За Лудогорец единствен неточен беше Александър Василев при четвъртото изпълнение, като топката премина над горната греда.