София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Манчестър Юнайтед на прага на първи финал в ерата „Тен Хаг“

1 годинаФутбол 1 Симеон Кисьов

Манчестър Юнайтед направи гигантска крачка към класиране на финал на Карабао Къп, който ще бъде първи под ръководството на Ерик тен Хаг. „Червените дяволи“ спечелиха с 3:0 гостуването си на Нотингам Форест и на практика реваншът на „Олд Трафорд“ се явява протоколен.

Гостите излязоха напред в резултата след едва шест минути игра. Каземиро пусна към Маркъс Рашфорд, който напредна в наказателното поле и с прецизен удар в десния ъгъл на вратата на Форест прати топката в мрежата.

Нотингам показа зъби и в 23-ата минута Морган Гибс-Уайт подаде към Сам Стъридж при бърза контраатака, а вторият стреля отблизо и прати топката във вратата на Юнайтед. Попадението обаче не бе признато заради засада.

Четири минути по-късно Густаво Скарпа пробва късмета си от далечна дистанция, но Давид де Хеа се намеси фантастично и отрази. В 31-ата минута Бренън Джонсън стреля неточно.

В последната минута на първата част Вут Вегхорст вкара дебютното си попадение с екипа на „червените дяволи“, след като бе на точното място в точното време, за да поеме отбита топка, която прати във вратата на Нотингам.

Час игра след началото на двубоя Бренън Джонсън отправи мощен удар от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри над напречната греда на вратата на Де Хеа.

В 89-ата минута Бруно Фернандеш сложи точката на спора след страхотен изстрел от воле, до който се стигна след неразбирателство в защитата на Форест.