МАНЧЕСТЪР СИТИ РАЗБИ УЕСТ ХЯМ С  5:0

ГРАЖДАНИТЕ ПРОВЕДОХА НАКАЗАТЕЛНА АКЦИЯ В ЛОНДОН

Манчестър Сити се класира по категоричен начин за следващата фаза на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия след победа с 5:0 като гост на Уест Хем. Разгромният успех на “Лондон Стейдиъм” обаче остави особен вкус за феновете на гостите заради спорна дузпа, след която тимът на Пеп Гуардиола поведе в резултата. Яя Туре реализира от бялата точка, а до полувремето “чуковете” се заковаха с автогол на Нордвайд, а Давид Силва ги довърши още преди почивката. В началото на втората част Серхио Агуеро реши всичко, а Джон Стоунс с глава в края сложи точка на спора. До дузпата в 33-та минута двата отбора играха равностойно. Тогава обаче Пабло Сабалета навлезе на скорост в наказателното поле на домакините и след контакт с Анджело Огбона падна на тревата. Реферът Майкъл Оливър посочи бялата точка, с което даде началото на дискусиите сред специалисти и фенове. Туре нямаше проблеми с изпълнението и даде аванс на Ман Сити. В 41-та минута Бакари Саня центрира от дясното крило и топката отиваше заплашително към Рахим Стърлинг. Нордвайд обаче успя да я отклони точно пред погледа на Стърлинг, но за негово нещастие в собствената си врата. Само две минути по-късно Давид Силва реши всичко. Отново Стърлинг беше замесен в ситуацията, след като пусна хубав пас към испанеца, който пък реализира хладнокръвно. Манчестър Сити реши всичко в 50-та минута, когато след разбъркване в наказателното поле на Уест Хем Яя Туре стреля, а Серхио Агуеро само отклони топката пред Адриан, за да го излъже и да вкара четвъртото попадение за “гражданите”. До края Манчестър Сити успя да запази комфортната си преднина, докато домакините така и не успяха да вкарат дори почетен гол. За сметка на това “Гражданите” вкараха пети гол. В 84-та минута резервата Нолито центрира от ъглов удар, а Джон Стоунс с глава прати топката към вратата. Пяйе изчисти от голлинията, но се оказа, че зад нея - 5:0 за Сити. Голът на Стоунс бе първи за Сити, откакто премина в клуба в началото на сезона. Така Пеп Гуардиола дебютира във ФА Къп с победа, а тимът му се класира с лекота за 4-тия кръг на надпреварата. Според мнозина обаче Манчестър Сити е изигра най-силният си мач от началото на сезона и най-накрая е започнал да прилича на отбора, който Гуардиола иска да вижда.