МИЛАН ПОБЕДИ КАЛЯРИ С 1:0

"РОСОНЕРИТЕ" НАДВИХА КАЛЯРИ С 1:0

Милан постигна измъчена победа 1:0 срещу Каляри насред "Сан Сиро". "Росонерите" успяха да разбият бетона на сардинците едва в 88-ата минута, когато Карлос Бака вкара победния гол.Тимът на Винченцо Монтела се върна на победния път след два мача без победа и отбелязан гол. С успеха Милан запазва петото си място в класирането, но е с мач по-малко.  Милан пое инициативата от самото начало и доминираше през по-голямата част от мача. "Росонерите" обаче трудно стигаха до голови ситуации пред коравата защита на сардинците. Опасностите пред вратаря на гостите Рафаел идваха най-вече след далечни удари.Още във 2-ата минута Карлос Бака стреля опасно покрай. Малко след това Нианг също пробва мерника си отдалеч, но топка профуча над напречната греда.Каляри дебнеше съперника на контри и в 25-ата минута можеше да открие резултата. Барела нхалу фронтално и шутира по земя от границата на наказателното поле, но Донарума успя да избие.Малко след това Милан загуби капитана си Инацио Абате, който се контузи и бе сменен принудително от Лука Антонели. Към края на полувремето Сусо бе близо да отбележи от пряк свободен удар, но топката отново мина покрай вратата.  След почивката първата възможност за гол бе пред вратата на домакините. Даниеле Десена засече ниско центриране в наказателното поле, но не намери целта.  В 64-ата минута Нианг профука поредния добър шанс с диагонален удар, който обаче бе далеч от целта.Малко след това Каляри стигна до гол, след като Исла се измъкна от червено-черната защита и прати топката в мрежата. Попадението обаче справедливо не бе зачетено, тъй като чилиецът бе в засада.Милан продължи да атакува, но играчите на Монтела бяха твърде ялови в предни позиции. В последния четвърт час натискът на "росонерите" стана съвсем хаотичен и всяка атака завършваше с центриране. Защитата на Каляри обаче действаше безгрешно. В 78-ата минута Рафаел спаси поредния далечен удар на Сусо.Милан в крайна сметка стигна до победата чак в 88-ата минута. При поредната си стихийна атака резервата Лападула паднал на земята изведе Бака зад защитата на Каляри и колумбийският голмайстор отблизо простреля Рафаел за 1:0.В продължението на мача Бруно Алвеш бе изгонен с директен червен картон, след като остана последен в защита и събори Бака на голова позиция. Лападула обаче изпусна удобния шанс за втори гол и резултатът остана 1:0.