Нов провал за Ливърпул

Автогол и две греди белязаха двубоя в Лондон

12 дниФутбол 1 Симеон Кисьов

Уест Хям и Ливърпул завършиха при 2:2 в среща от 35-ия кръг на английската Висша лига. Така мърсисайдци допуснаха втора поредна грешна стъпка в битката за титлата след поражението от Евертън с 0:2.

Гостите имаха претенции за дузпа в 27-ата минута, но реферът реши друго след ВАР. Ливърпул можеше да поведе в 41-ата минута, но ударът на Луис Диас срещна лявата греда.

Уест Хям пропиля чудесна възможности за попадение минути преди края, след удар на Джаред Боуен, но Алисон спаси.

Секунди по-късно Боуен засече центриране с глава и откри резултата - 1:0.

Няколко минути след началото на втората част Андрю Робъртсън получи топката на границата на наказателното поле на Уест Хям и я прати в десния ъгъл за 1:1.

Ливърпул стигна до обрат в 66-ата минута, когато след удар към вратата на Уест Хям се получи рикошет. Топката се отби в Томаш Соучек, след което Алфонс Ареола не успя да се намеси подобаващо - 2:1.

Уест Хям успя да стигна до равенство в 78-ата минута след попадение на Михаил Антонио, който се възползва от асистенция на Боуен (2:2).

Гостите пропуснаха прекрасна възможност да стигнат до трите точки в последната минута от редовното време, но ударът на Харви Елиът срещна напречнаха греда.

Ливърпул е на трето място в класирането със 75 точки, на две и мач повече от лидера Арсенал и на една и два мача повече зад втория Манчестър Сити.