Реал (Мадрид) пречупи Валенсия през второто полувреме

"Кралете" победиха "прилепите" с 3:0

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Реал (Мадрид) постигна победа с 3:0 над гостуващия Валенсия в среща от 26-ия кръг на Ла Лига, която се игра на стадион "Алфредо Ди Стефано" в испанската столица.

Срещата бе без публика и съвсем логично липсваше всякакъв заряд, но Карим Бензема успя да вкара първото попадение за "кралете" в 61-ата минута. Асенсио от своя страна удвои с гол в 74-ата минута, преди Бензема да оформи крайния резултат в 87-ата минута с второто си попадение в срещата.

След този мач мадридчани са втори в класирането с актив от 62 точки и изостават само на два пункта от лидера в таблицата Барселона.

Отборът на "прилепите" от своя страна е на 8-ата позиция в класирането с актив от 43 точки и се отдалечава от зона Европа.

Гостите завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Лий в 89-ата минута.