Реал Сосиедад продължава яростната битка за Лига Европа с Бетис

15 дниФутбол 168 Симеон Кисьов

Реал Сосиедад продължава яростната битка за последното място за Лига Европа с Реал Бетис в Ла Лига. Баските постигнаха много важна победа с 1:0 при домакинството си на Валенсия от 36-ия кръг на испанския шампионат. Единственото попадение в срещата на „Реале Арена“ отбеляза Андре Силва още в 3-ата минута.

В самото начало на мача Таке Кубо асистира на Андре Силва, който отблизо вкара топката във вратата на Гиорги Мамардашвили.

Мамардашвили демонстрира страхотен рефлекс в 35-ата минута, отразявайки опасния удар на Бенат Туриентес.

Валенсия имаше две отлични възможности да изравни резултата в 72-ата минута, но Алекс Ремиро се отличи със страхотни намеси. Първо той отрази много опасния удар на Сержи Канос, а след това и отблизо добавката, която направи Алберто Мари.

В третата минута на добавеното време на мача Шералдо Бекер отправи много опасен удар, но Мамардашвили се намеси и изби в корнер.

С тази победа Реал Сосиедад излезе на шесто място във временното класиране с 57 точки, докато Бетис е седми с 56 точки. Валенсия е девети с 48 точки.

В следващия кръг Реал Сосиедад гостува на „Бенито Виямарин“ на Бетис в директен спор за шестото място.