София 25 °C София 25°C - предимно облачно Велико Търново 20 °C Велико Търново 20°C - предимно облачно Пловдив 24 °C Пловдив 24°C - разкъсана облачност Варна 23 °C Варна 23°C - ясно небе Бургас 22 °C Бургас 22°C - ясно небе

Швьонтек прегази изненадата на "Ролан Гарос" за трети пореден трофей

Фаворитката тръгна колебливо, но след това показа класата си

25 дниТенис 14 Симеон Кисьов

Ига Швьонтек (Полша) прегази италианката Жасмин Паолини с 6:2, 6:1 за малко повече от час в тазгодишния финал на "Ролан Гарос" при дамите.

Полякинята пропусна възможност за пробив във втория гейм, а в третия изостана в резултата при свой сервис - 2:1 за Паолини. До края на сета водачката в световната ранглиста прегази съперничката си с пет поредни гейма, сред които три пробива за крайното 6:2 за точно 40 минути игра.

Вторият сет продължи тенденцията от първия. Полякинята показа класа и дръпна с 5:0 за малко повече от половин час на корта след пробиви във втория и четвъртия гейм. Жасмин Паолини успя да се пребори за почетен гейм при свой сервис за 5:1. но нямаше сили за повече и загуби сета с 1:6.

За Швонтек трофеят е общо четвърти и трети пореден в Париж, докато Паолини игра първия си финал в турнир от Големия шлем.