София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Славия шокира Ботев в Пловдив

Галин Иванов герой за "белите" при визитата на "канарчетата"

13 дниФутбол 6 Симеон Кисьов

Ботев Пловдив загуби от Славия с 0:1 в мач от 31-вия кръг на efbet Лига и записа фалстарт в плейофите от групата на отборите между седмата и десетата позиция. Галин Иванов (33) вкара единствения гол в срещата при заучено изпълнение на корнер.

Домакините започнаха по-добре и можеха да поведат още в осмата минута. Джеймс Ето’о получи в половината на Славия и с чудесен пас между Виктор Генев и Венцислав Керчев изведе на скорост отдясно в наказателното поле Уме Емануел, който стреля към далечния ъгъл покрай вратаря Светослав Вуцов, но топката премина покрай гредата.

"Канарчетата" имаха инициативата, но в следващите минути стигнаха единствено до неточни изстрели на Константинос Балоянис, Мохамед Брахими и Ето'о. В 24-ата минута домакините поискаха дузпа за падане на Уме Емануел след съприкосновение с Исак Соле, но главният съдия Георги Давидов даде знак играта да продължи.

След половин час игра късметът покри „белите“. Мохамед Брахими проби през центъра и стреля. След рикошет в защитник Вуцов беше хванат в крачка, но за негово щастие топката премина на сантиметри покрай десния му страничен стълб в корнер. Три минути след това гостите разиграха заучено положение от корнер. Тони Тасев направи двойно подаване с Мартин Сораков и центрира в наказателното поле, а там Галин Иванов хвана неподготвена защитата на Ботев и с едно докосване не остави шансове на Ханкич за 0:1.

Три минути преди края на редовното време на първата част Ханкич изби центриране отдясно в наказателното поле, но топката попадна в Соле. Той премина между трима играчи на Ботев, влезе в наказателното поле, размина с техника и Антоан Конте, след което шутира от чудесна позиция, но Ханкич предотврати сигурен гол.

Пет минути след почивката огромна грешка в защитата на Славия едва не доведе до изгонването на вратаря Светослав Вуцов. Топката беше върната нескопосано към стража, който трябваше да излезе извън наказателното си поле и да прави шпагат срещу дебнещия Мохамед Брахми, който падна на тревата, а съдията Георги Давидов показа червен картон на вратаря. След няколко минути на разглеждане на ситуацията със системата ВАР реферът промени решението и отмени червения картон за Вуцов, показвайки му само жълт. Повторенията ясно показаха, че вратарят първо играе с топката, а след това закача своя противник.