Томова отстъпи на Болтър във втория кръг на “Уимбълдън”

Най-добрата ни тенисистка отстъпи на Кейти Бултър и отпадна

10 месецаТенис 12 Симеон Кисьов

Виктория Томова загуби във втория кръг на “Уимбълдън”. Първата ракета на България отстъпи на представителката на домакините Кейти Болтър с 0:6, 6:3, 3:6 след 1 час и 42 минути. Британката, която е 89-а в световната ранглиста, доминираше в началото, но след това трябваше да се справя със сериозна съпротива от страна на българката.

Представителката на домакините започна уверено двубоя и след ранен пробив взе контрола върху случващото се на корта. В началото на първия сет имаше няколко равностойни гейма, но те бяха последвани от убедителни такива за Болтър. Кейти спечели първата част с 6:0 за 27 минути. Британката диктуваше играта и завърши сета с 12 уинъра и 10 непредизвикани грешки.

Вики показаха характер, успя да остави първия сет зад гърба си и започна отлично втората част. Тя спечели първи гейм на нула, а веднага след това стигна до пробив след великолепен гейм от нейна страна. Последва оспорван гейм, спечелен от Болтър, с който тя върна пробива и малко по-късно изравни резултата за 2:2.

Във втория сет Томова бе доста по-стабилна на свой сервис и поставяше под напрежение съперничката си доста по-често. 28-годишната софиянка постигна решителен пробив за 5:3 и последва нов отличен гейм при нейн начален удар, което доведе до краен успех във втория сет. Вики трябваше да се справя и с публиката на корт номер 12, която бе изцяло на страната на Болтър.

Британката започна силно третата част и поведе с 3:0. Вики започна да взима сервис геймовете си, но не успя да върне пробива. Кейти задържа преднината си и затвори сета при 6:3, с което стигна до победата. В третия кръг тя ще се изправи срещу победителката от двубоя между шампионката от миналата година Елена Рибакина или Ализе Корне.