ЦСКА разби Левски в дербито, напрежение по трибуните

"Сините" опитаха натиск през втората част, но стигнаха само до един гол

13 дниФутбол 2 Симеон Кисьов

ЦСКА победи Левски с 3:1 в двубой от 31-ия кръг на еfbet Лига и вече няма загуба от вечния съперник в пети пореден мач.

Срещата започна с размяна на положения пред двете врати, но без точен удар. След четвърт час игра "сините" пропиляха две добри възможности в рамките на минута, но изстрел на Ел Джемили попадна в гредата, а този на Рикардиньо покрай вратата.

ЦСКА поведе в 25-ата минута, когато Улаус Скаршем се възползва от пас към Каранга и отблизо насочи топката във вратата за 1:0. Минута по-късно вратарят на Левски Пламен Андреев трябваше да се намесва при удар от дистанция на Линдсет.

Десет минути след първия гол ЦСКА стигна до втори, благодарение на норвежка комбинация между Улаус Скаршем и Джонатан Линдсет, завършила с неспасяем удар за 2:0.

В самия край на първата част Фабио Лима опита да върне топката към Пламен Андреев, Марселино Кареасо пресече паса, преодоля вратаря на "сините" и се разписа на празна врата - 3:0.

На полувремето ултраси на Левски освиркаха бурно играчите, треньора и собственика на клуба, като издигнаха и транспарант с текст "Срам ни е да ви гледаме!".

Левски започна втората част с двойна смяна и повишен ентусиазъм в атака, но хубав удар на Евертон Бала завърши със спасяване на Бусато. Минута по-късно стражът трябваше да отразява и шут на Ел Джемили.

Десет минути след почивката Брадли де Нойер спаси "червените", след като изби удар на Евертон Бала към опразнената врата.

Натискът на Левски даде резултат в 61-ата минута, когато Асими Фадига намали аванса на ЦСКА с гол в десния ъгъл (3:1).

Минути по-късно гол на Фернандо Каранга беше отменен заради засада.

ЦСКА е на второ място в класирането с 66 точки, докато Левски е на пета позиция с 54.