ВИЛЯРЕАЛ И БАРСЕЛОНА ЗАВЪРШИХА НАРАВНО 0:01:1

МЕСИ СПАСИ БАРСЕЛОНА СРЕШУ ВИЛЯРЕАЛ

Виляреал и Барселона завършиха 1:1 в дерби от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион. Лео Меси се превърна в спасител за каталунците, след като изравни в последната минута на редовното време.
През седмицата тимът на Луис Енрике падна за Купата на краля при визитата си на Атлетик (Билбао) с 1:2. Второ поредно поражение щеше да бъде прекалено много за всички, които обичат Барселона.
Реал (Мадрид) е лидер във временното класиране с 40 точки. Севиля има 36, Барса е трети с 35. Виляреал е пети с 30.
Преди почивката зрителите видяха малко интригуващи ситуации. Известно териториално надмощие имаха гостите, но без ефект. Неймар тормозеше доста отбраната на „жълтата подводница“, но нямаше късмет пред гола. Добри намеси имаше и вратарят  Серхио Асенхо. Секунди преди почивката Лука Дин изведе Луис Суарес на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. Уругваецът обаче не затрудни с шута си стража на домакините, който спокойно улови топката.
Второто полувреме беше по-интересно. Противно на логиката Виляреал поведе секунди след почивката. В 49-ата минута бразилецът Пато изведе Никола Сансоне в пеналта и той с премерен шут по диагонала покрай трима защитници и преодоля безпомощния Тер Щеген – 1:0.
Каталунците не се примириха с пасива и обсадиха вратата на Асенхо. В 73-ата минута Лео Меси с премерен удар от около 15 метра нацели гредата. Секунди по-късно домакините имаха претенции за дузпа след игра ръка на Масчерано в пеналта. Реферът Игнасио Иглесиас обаче даде знак играта да продължи. В ответната контраатака Барса беше близо до изравняването, но късметът спаси „жълтата подводница“. Меси подаде на Луис Суарес, уругваецът стреля силно, Асенхо с мъка изби, после Денис Суарес центрира към Неймар, а бразилецът стреля със задна ножица над вратата. В 78-ата минута пък Бруно Сориано падна върху топката в своето наказателно поле след интервенция на Серхи Роберто. Иглесиас отново не даде дузпа.
Секунди преди изтичането на редовното време Иниеста спечели фаул за гостите на границата на пеналта. С изпълнението на прекия свободен удар се нагърби Меси, а на стената застана почтия целият отбор на Виляреал. Въпреки това аржентинският гений изпълни по брилянтен начин фаула и препарира Асенхо – 1:1.  В 4-ата минута на добавеното време Жайме Коста беше изгонен за втори жълт картон и домакините доиграха срещата с човек по-малко.