Зрелищен екшън с дузпи, червени картони и много голове на Пирин - Черно море

Двубоят от 9-тия кръг на efbet Лига завърши при равенство 2:2

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Отборите на Пирин (Благоевград) и Черно море изиграха страхотен мач на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Двубоят от 9-тия кръг на efbet Лига завърши при равенство 2:2.

"Моряците" на два пъти повеждаха, но домакините съумяваха да изравнят. Пабло Гарсия изведе гостите напред в 40-а минута от дузпа. Само две по-късно Черно море остана с човек по-малко за изключително пресилен червен картон за Родриго Енрике.

Второто полувреме стана истинско зрелище. Станислав Костов изравни в 58-а минута, но радостта на Пирин бе за кратко. Пабло Гарсия отбеляза втория си гол в мача от пряк свободен удар в 62-а минута и гостите отново излязоха напред. Така се стигна до 77-ма минута, когато стражът на варненци направи груба грешка. Той улови топката, но я изпусна и тя попадна в краката на Преслав Йорданов, който нямаше как да сгреши и направи 2:2!

Драмата стана пълна в 88-ма минута. Реферът Железов отсъди втора дузпа за Черно море и показа червен картон на Юлиан Попев за игра с ръка на голлинията. Зад топката застана Васил Панайотов, но бившият футболист на Левски не уцели вратата и прати топката покрай гредата.

Така резултатът се запази и двата отбора си поделиха по една точка. Пирин (Благоевград) остава на последно място в класирането, а Черно море е 5-ти с 13 точки.