СРАМ И ПОЗОР ЗА ЛУДОГОРЕЦ

РАЗГРАДЧАНИ ОТПАДНАХА ОТ ШАМПИОНСКА ЛИГА

9 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

"Лудогорец" записа срамна страница в своята история, след като отпадна от втория квалификационен кръг на Шампионска лига от тима на "Милсами". Двубоят завърши при резултат 2:1 в полза на молдовците и така с общ резултат 3:1 те продължават в следващия кръг. Две поредни години Лудогорец направи великолепни резултати в евротурнирите, но на третата година ще трябва още в средата на юли да се съсредоточи върху битките по родните терени, след като в два мача с молдовския шампион записа две загуби.

Българите доминираха в началните минути на двубоя и закономерно стигнаха до попадение в 27-ата минута чрез Вандерсон. Още в ответната минута обаче домакините изравниха чрез попадение на Георге Андроник.

Йордан Минев, който до последно беше под въпрос за мача заради здравословни проблеми, все пак стисна зъби и започна като титуляр. Старши треньорът Бруно Рибейро бе подготвил лека изненада с включването в стартовите 11 на Вандерсон, който зае мястото по десния фланг, на което най-често се изявява Михаил Александров. Единствен от новите попълнения титуляр е Андрей Препелица, а атаката беше водена от Жуниор Кишада.

В състава на Милсами голямата новина бе липсата на нападателя Ромео Сурду, който не е дори в групата за двубоя заради контузия. В негово отсъствие атаката на тима се води от румънеца Кристиан Буд. Останалите 10 играчи бяха същите, които играха и в първия мач между двата тима.