21.2 C
23 C
20.1 C

Късна дузпа спаси ПСЖ от домакинска загуба

ПСЖ се спаси от домакинска загуба от Рен, след като получи дузпа в 96-ата минута и я реализира за 1:1. Гостите бяха повели в резултата с попадение на Гуири в 33-ата минута, но се стигна до заключителните секунди, когато Гонзало Рамош бе съборен, а след това сам реализира от 11-те метра.

Килиан Мбапе започна като титуляр, но бе заменен в 65-ата минута.

В 20-ата минута Витиня се оказа непокрит в наказателното поле на Рен, но Стин Манданда спаси.

Стигна се до 33-ата минута, когато Амин Гуири направи страхотен пробив и стреля от вътрешността на наказателното поле, като направи Джанлуиджи Донарума безпомощен за 0:1.

Само 3 минути по-късно Гуири отново бе на добра позиция, но стреля в аут.

В 59-ата минута Осман Дембеле имаше добра възможност да изравни, но Стин Манданда отново се справи.

10 минути по-късно гостите бяха близо до второ попадение. Бенжамен Буриго получи добра топка и шутира, но не уцели вратата.

В 76-ата минута Данило Перейра скочи над защитата, за да засече топката, но я изпрати в аут.

В 85-ата минута Гонзало Рамош падна в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът даде знак, че играта трябва да продължи. ВАР потвърди първоначалното решение.

ПСЖ поиска още две дузпи. Първо в 94-ата минута Гонзало Рамош падна в наказателното поле, но и тогава нямаше сигнал на съдията. Само няколко секунди по-късно обаче реферът се вслуша във ВАР и прегледа ситуацията, като посочи бялата точка. Гонзало Рамош стреля в левия ъгъл, но не остави шанс на Стин Манданда – 1:1.