0.8 C
10 C
10.8 C

Барса не се възползва от грешната стъпка на Реал

Атлетик Билбао и Барселона не се победиха в двубой от 27-ия кръг на Ла Лига, завършвайки 0:0 на „Сан Мамес“.

Така каталунците пропуснаха да скъсят разликата с Реал Мадрид на шест точки, а вместо това остават трети с 58. „Баските лъвове“ пък не успяха да се доближат до четвъртия Атлетико Мадрид, който е с 55 точки, а Атлетик е с 50.

Първото по-интересно положение в двубоя бе в 10-ата минута, когато Илкай Гюндоган центрира от пряк свободен удар, а Андреас Кристенсен стреля с глава, но бе неточен.

След четвърт час игра домакините имаха претенции за дузпа, но Ернандес Ернандес сметна оплакванията им за неоснователни.

Лошите новини за Барселона започнаха в  26-ата минута, когато на Шави му се наложи принудително да извади от игра един от ключовите си футболисти – Френки де Йонг. На негово място влезе юношата Фермин Лопес.

В 31-ата минута след добро извеждащо подаване на Гюндоган към Фермин, Унай Симон излезе и успя да избие удар на младия испанец. Топката стигна до Жоао Кансело, който с далечен шут опита да прехвърли стража, но Симон и Йерай Алварес успяха да избият удара.

Първият точен удар за домакините бе в 38-ата минута, като бе отправен от Алекс Беренгер, но не затрудни Марк-Андре тер Стеген.

В края на първата част и Педри трябваше да напусне контузен със сълзи на очи, а на терена се появи Ламин Ямал.

Второто полувреме започна с два удара на Иняки Уилямс, който профучаха покрай вратата на Барселона.

В 60-ата минута защитата на Барса успя да блокира изстрел на Беренгер, а при добавката Унай Гомес не затрудни Тер Стеген.

Ернандес Ернандес отряза мераците и на Барселона за дузпа в 67-ата минута.

Четвърт час преди края на мача Шави пусна в игра Жоао Феликс, Ориол Ромеу и Иниго Мартинес на местата на Рафиня, Андреас Кристенсен и младия Пау Кубарси. Промените му обаче не дадоха никакъв ефект.