10.7 C
13 C
13.7 C

Берое спря Черно море за върха

Берое победи Черно море с 2:0 у дома в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига, записа първи успех за годината и попречи на „моряците“ да излязат начело в класирането. Двубоят бе под №250 за наставника на варненци Илиан Илиев като треньор в елита.

Домакините поведоха в резултата с гол от дузпа на Себастиан Вия, негово първо за заралии в родния футбол (1:0).

Минути преди края на първата част Сегундо Пачаме успя да удвои аванса на Берое с удар от границата на наказателното поле (2:0).

През втората част Берое се прибра в отбрана с идеята да пази аванса си.

Отбраната на домакините се пропука в 68-ата минута, когато Илиан Илиев – младши можеше да се разпише от няколко метра, но бе блокиран и не успя да отправи хубав удар.

Черно море остава на втотро място в класирането с равен брой точки с третия ЦСКА, като и двата тима са с два мача повече от лидера Лудогорец. Берое се изкачи на 11-а позиция с 28 точки.