13 C
13.7 C

Късен обрат спаси ЦСКА срещу десет от ЦСКА 1948

ЦСКА победи ЦСКА 1948 с 2:1 като гост в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига.

Срещата в Бистрица започна вихрено и двата тима пропуснаха по едно чисто положение, чрез Радослав Кирилов и Тобиас Хайнц в първите пет минути.

ЦСКА 1948 успя да поведе в 12-ата минута след гол с глава на Евгений Сердюк, възползвал се от прецизно центриране на Педриньо отляво (1:0). Попадението бе първо за украинеца от началото на сезона.

След половин час игра ЦСКА получи чудесна възможност да изравни, но Хайнц стреля покрай вратата. Минути по-късно след центриране на норвежеца отново се стигна до напрежение пред вратата на ЦСКА 1948, но Симеон Василев се намеси.

В самия край на първата част Неделко Пишчевич беше изгонен за грубо влизане, което му донесе втори жълт картон.

Втората част стартира с пропуск на Евгений Сердюк, след което ЦСКА взе нещата в свои ръце.

Станислав Шопов и Тобиас Хайнц пропиляха добри възможности, за да се стигне до 67-ата минута. Тогава резервите Линдсет и Асприля комбинираха и колумбиецът изравни резултата (1:1).

Десет минути преди края Тобиас Хайнц се контузи и напусна играта.

ЦСКА стигна до победата в продължението на срещата с попадение на Улаус Скаршем, негов първи за „армейците“. Той се възползва от рикошет в наказателното поле след пас на Линдсет и преодоля Петър Маринов с удар в левия ъгъл (2:1).

ЦСКА е на трето място в класирането с равен брой точки (по 51) с лидера Лудогорец и с втория Черно море, но с два мача повече от разградчани и с един от варненци. ЦСКА 1948 е на шеста позиция с 37.