12.9 C
17 C
15.1 C

Левски спря с победите в мач с червен картон, греда и претенции за дузпа

Левски и Крумовград завършиха при 0:0 в среща от 24-ия кръг на efbet Лига и прекъснаха сериите си от поредни победи през 2024 година.

Часове преди мача от групата на „сините“ отпадна Николай Михайлов, който по-рано днес стана баща.

Столичани започнаха по-силно срещата и в първия четвърт час отправиха два опасни удара към вратата на съперника.

Пет минути преди края Патрик-Габриел Галчев получи директен червен картон за фаул пред наказателното поле на Левски.

С началото на втората част дебют за Левски записа новото попълнение Евертон Бала.

Десет минути след почивката „сините“ бяха близо до втори гол, но ударът на Ел Джемили бе спасен от Янко Георгиев.

След малко повече от час игра отново Ел Джемили бе в основата на опасност пред вратата на Крумовград, но центрирането му срещна гредата.

Левски имаше претенции за дузпа в 71-ата минута, но съдията и ВАР не реагираха.

В продължението на срещата фен на „сините“ хвърли бутилка с минерална вода и удари Момчил Цветанов край тъчлинията.

Левски остава на четвърта позиция на 6 точки зад ЦСКА. Крумовград е на осмо място с 34.