16.4 C
22 C
15.1 C

Алмерия отново не победи, но стигна до точка срещу Севиля с късен гол

Алмерия отново не успя да стигне до успех в Ла Лига, след като срещата на тима със Севиля от 28-ия кръг завърши 2:2. Тимът все пак може да е доволен от точката, след като стигна до нея с гол в 95-ата минута.

В 9-ата минута Алмерия имаше добър шанс, но ударът на Лука Ромеро прати изстрела си над вратата.

19 минути по-късно Лукас Окампос стреля от точката на дузпата с глава. Луиш Машимиано обаче успя да отбие топката в напречната греда.

В 32-ата минута Чоко Лосано се озова на отлична позиция в пеналтерията, но той прати удара си встрани.

Броени секунди след това Исаак Бернал бе разколебан от Машимиано, който пак бе на точното място.

В 35-ата минута отново Бернал пробва късмета си, но вратарят на домакините се намеси за пореден път.

Три минути по-късно Алмерия поведе в резултата. Адриан Ембарда бе изведен от Йонатан Виера и прати топката в мрежата на андалусийци.

В 74-ата минута домакините можеха да стигнат до втори гол, но ударът на Марк Пубил мина над напречната греда.

Девет минути преди изтичането на редовното време на срещата Севиля успя да изравни. Активния Бернал подаде към Доди Люкебакио, а той с удар в левия ъгъл не остави шансове на стража на домакините.

Андалусийци направиха пълен обрат в 86-ата минута, като Лукас Окампос реализира след изстрел в десния ъгъл.

Алмерия все пак успя да спаси точката в 95-ата минута, когато Серхио Арибас центрира, а след изпълнение с глава на Марко Милованович Ориан Ниланд нямаше как да се намеси.