7.8 C
12 C
10.1 C

Виляреал удари Валенсия в дерби

Виляреал победи у дома Валенсия с минималното 1:0 в регионално дерби от 29-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Жълтата подводница“ доминираше през целия мач, но трудно преодоля вратаря Гиорги Мамардашвили, който блесна с множество великолепни спасявания. Все пак в 53-ата минута след центриране от корнер настъпи разбъркване в наказателното поле, а Хорхе Куенка бе най-съобразителен и вкара за 1:0.

В 80-ата минута Жерард Морено получи пас дълбоко в наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл, но Мамардашвили отново показа страхотен рефлекс. В добавеното време Александър Сьорлот стреля от границата на наказателното поле, но в аут.

Така „жълтата подводница“ се залепи за „прилепите“ във временното класиране, заемайки деветото място с 38 точки, на 2 зад днешния си съперник, който е осми.