10.8 C
15 C
12.3 C

Нулево реми между Дания и Швейцария в контрола

Отборите на Дания и Швейцария не излъчиха победител в контролна среща, играна на стадион „Паркен“ в Копенхаген. Срещата завърши без попадения в двете врати – 0:0.

Домакините трябва повече да съжаляват, че не стигнаха до победата, макар като цяло положенията пред двете врати да бяха малко. През първата част най-интересната ситуация бе в 23-тата минута, когато Расмус Хойлунд се строполи в наказателното поле, но не получи дузпа.

Датчаните бяха по-активни и през втората част, като в 61-вата минута изстрел от фаул на Кристиан Ериксен бе спасен от вратаря Ивон Мвого. В 72-рата минута пък Хойлунд се озова на добра позиция, но изстрелът му бе доста неточен над напречната греда.

В крайна сметка мачът завърши без победител. Следващата проверка на Дания е с Фарьорски острови след три дни. На същата дата и Швейцария има насрочен мач, който ще бъде с Ейре в Дъблин.