8.5 C
13 C
11.8 C

Интер докосва титлата след успех №100 за Индзаги

Интер победи Емполи с 2:0 у дома в двубой от 30-ия кръг в италианската Серия А и постигна успех №100 под ръководството на Симоне Индзаги.

Федерико Димарко откри още в шестата минута след асистенция на Алесандро Бастони и изстрел от воле от границата на наказателното поле (1:0).

До края на полувремето и след почивката домакините бяха по-активният тим, но не успяваха да отбележат втори гол.

Интер сложи окончателно точката на спора в 81-ата минута. Дензел Дъмфрис получи топката по дясното крило, напредна до крайната линия и подаде към Алексис Санчес, който чукна топката в опразнената врата (2:0).

Интер вече има 79 точки и продължава да бъде убедителен лидер в Серия А на 14 точки от преследвача Милан 8 кръга преди края. Емполи продължава борбата за оцеляване, като тимът е на 18-то място с 25 точки, колкото има и първия над опасната зона – Фрозиноне.