21.3 C
25 C
20.8 C

Ман Юнайтед се издъни в края

Манчестър Юнайтед отново се провали, завършвайки 1:1 с предпоследния Бърнли на „Олд Трафорд“ в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Домакините откриха резултата след гол на Антъни в 79-ата минута, но отборът на Венсан Компани успя да изравни в 87-ата минута с точно изпълнена дузпа от Зеки Амдуни, а до нея се стигна след намесата на ВАР.

След провала Манчестър Юнайтед е шести с 54 точки и няма шанс да играе в Шампионската лига през следващия сезон. Бърнли пък събра 24 точки на предпоследната позиция и запази шансовете си за оставане във Висшата лига.

Издънката на „червените дяволи“ зарадва Нюкасъл, който обърна у дома опашкаря Шефилд Юнайтед и го разби с 5:1, за да официализира изпадането му в Чемпиъншип. До края на сезона остават три кръга, а „остриетата“ нямат и теоретични шансове да се спасят от изпадане.