16.8 C
20 C
19 C

Черно море обърна Крумовград в голово шоу

Черно море победи Крумовград с 3:1 след обрат в среща от последния 35-и кръг на efbet Лига, след която „моряците“ получиха сребърните си медали от президента на БФС Георги Иванов.

Двубоят започна с натиск на варненци, но Илиан Илиев – младши и Атанас Илиев пропуснаха добри ситуации.

Гостите поведоха в 21-ата минута. Вячеслав Велев центрира от левия фланг. Алекс Колев майсторски овладя, обърна се и от близко разстояние преодоля Иван Дюлгеров (1:0).

След малко повече от половин час игра Черно море изравни. Мазир Сула от фланга намери Васил Панайотов. Той овладя и стреля мощно от границата на наказателното поле. След рикошет в тялото на Матей Шимия – Макенджиев нямаше шанс да се намеси – 1:1.

Десет минути след почивката отбраната на Крумовград сбърка, но и Златен не успя да се възползва.

В 67-ата минута Алекс Колев беше изведен с пас в коридор. Топката му дойде на силния ляв крак и стреля в близкия ъгъл, но не намери целта.

Десет минути преди края Даниел Мартин се възползва от центриране отдясно и с глава се разписа за 2:1.

Минути преди края Мазир Сула фиксира крайното 3:1 с удар в долния ляв ъгъл. Малко след това и гредата спаси гостите.

Черно море завършва сезона на второ място в класирането със 75 точки, докато Крумовград е шести с 49.