16.8 C
20 C
19 C

Локомотив (Пловдив) удари ЦСКА с ранен гол

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА с 1:0 в среща от последния 35-и кръг на първенството.

Домакините откриха резултата още в петата минута след центриране на Бабакар Дион отдясно и удар с глава на Петър Андреев – 1:0. Няколко минути след това нападателят отново се озова на стрелкова позиция, но този път вратарят на ЦСКА се справи.

Единственото по-опасно положение до края на първото полувреме дойде минути преди почивката, но Евтимов се справи удара на Дион.

Началото на втората част предложи опасност пред вратата на ЦСКА, но Хорхе Сегура не се възползва.

Минути по-късно Георги Чорбаджийски удари гредата на вратата на Локомотив след удар с глава.

ЦСКА стигна до много добра възможност в 72-ата минута, но Станислав Шопов не успя да преодолее Луков от около 10 метра.

Десет минути преди края вратарят на Локо трябваше да се намесва решително при бомбен удар на Турицов.

ЦСКА приключва първенството на трето място с 67 точки, а на „червените“ предстои бараж за класиране в Лигата на конференциите. Двубоят е в петък, 31 май, на „Васил Левски“ от 19:00 часа срещу седмия в таблицата – ЦСКА 1948 или Арда

Локо (Пловдив) остава на пета позиция с 58 точки.