Москва разполага и ще запази значителни предимства пред Киев и Запада във войната в Украйна, заяви вицепрезидентът на САЩ Дж. Д. Ванс в социалната мрежа „Х“, цитиран от ТАСС.
Според Ванс руската армия притежава значително числено превъзходство както в жива сила, така и в оръжейни ресурси. Той подчертава, че това предимство ще се запази, независимо от предоставяната западна военна помощ.
„Руснаците имат огромно числено превъзходство в жива сила и оръжия в Украйна. И това предимство ще остане, независимо от по-нататъшните пакети от западна помощ,“ пише Ванс.
Той също така напомни, че доставките на военна помощ в момента продължават, но това не е достатъчно, за да промени баланса на силите на бойното поле.