Физически и юридически лица, регистрирани като животновъди и отглеждащи поне 10 бивола, могат да кандидатстват по схемата за директни плащания за този вид животни. Стопанството включва всички обекти, вписани на името на животновъда по Закона за ветеринарномедицинската дейност.
За биволи се считат биволските бици, биволиците, малакините и малачетата, а минималният брой животни не трябва да е по-малък от десет. Това е и основното изискване за кандидатстване по схемата за обвързано подпомагане.
Четири пък са критериите, на които трябва да отговарят биволите на българските стопани.
Селскостопанските животни трябва да са идентифицирани с ушна мида на всяко ухо, вписана в Българската агенция по безопасност на храните. Двете „обеци“ на животното трябва да са е еднакъв номер, гласи първото изискване.
Биволите трябва да са вписани в Интегрираната информационна система, пък пояснява вторият критерий.
Наличието на ветеринарен паспорт на всяко животно и изготвяне на регистър на стопанството са съответно изискванията под номер три и четири.
80-дневен е периодът за задържане на животните, считан от последния ден за подаване на заявленията. За настоящата кампания рамките на този период са от 10 юни до 28 август 2015 г.
КАКВА Е СХЕМАТА ЗА ДИРЕКТНИ ПЛАЩАНИЯ ЗА БИВОЛИ?
Сайтът е защитен от reCAPTCHA и Политиката за Поверителност и Общи Условия на Google са приложени.