13.8 C
19 C
13.3 C

Олимпик Лион и Реймс показаха здрава битка, която остана без победител

Олимпик Лион и Реймс завършиха при резултат 1:1 на стадион „Парк Олимпик Лион“ в мач от 27-ия кръг във френската Лига 1. Джозеф Окуму даде аванс на гостите от Реймс в 55-ата минута, а десет минути по-късно Ернс Нуама възстанови паритета.

Реймс се намира на 9-то място в класирането с актив от 39 точки, докато Олимпик Лион е на 10-та позиция с 35 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на „хлапетата“. В 7-ата минута Александър Лаказет получи топката на чиста позиция и шутира от близко разстояние, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата.

До края на първото полувреме нямаше повече чисти положения пред някоя от двете врати.

Реймс излезе напред в резултата на старта на второто полувреме. В 55-ата минута Джозеф Окуму се възползва от рикошет в наказателното поле на Олимпик Лион, за да прати топката в мрежата.

Футболистите на Олимпик Лион имаха претенции за дузпа в 58-ата минута, след като Максонс Какере се свлече в наказателното поле на Реймс, но 11-метров наказателен удар не бе отсъден.

„Хлапетата“ успяха да възстановят паритета в 65-ата минута, след като Саид Бенрама центрира за Ернст Нуама, който с дуар в долния ляв ъгъл порази целта.