13.8 C
19 C
13.3 C

Барселона се измъчи срещу Лас Палмас, но миг на гениалност на Феликс спаси каталунците

Барселона постигна трети пореден успех в Ла Лига, след като победи изненадващо трудно Лас Палмас с 1:0 на стадион „Луис Компанис“. Единственото попадение в срещата падна в 59-ата минута, като в герой за каталунците се превърна Рафиня, който се възползва от феноменален пас на Жоао Феликс.

Барса се намира на второто място в таблицата с 67 точки и временно се приближи на пет от Реал Мадрид преди двубоя на „кралския клуб“ с Атлетик Билбао.

Още в 5-ата минута топката бе в мрежата след удар на Роберт Левандовски, но попадението бе отменено заради засада.

14 минути след това още един гол на Барселона бе отменен заради неродовна позиция на футболист на каталунците.

В 24-ата минута Лас Палмас остана с човек по-малко на терена, след като Алваро Вайес получи директен червен картон.

14 минути след началото на второто полувреме Барса успя да поведе. Появилият се като резерва Жоао Феликс получи на левия фланг, навлезе към вътрешността на терена и с брилянтен пас изведе Рафиня, който не остави шансове на вратаря на гостите след изстрел с глава.

В 78-ата минута Феликс получи в наказателното поле, но ударът му срещна гредата.

Две минути преди края на редовното време на двубоя отборът от Канарските острови можеше да шокира феновете на Барса. Алберто Молейро се озова на добра позиция в наказателното поле.

За Барселона следващият мач е първата четвъртфинална битка с ПСЖ в Шампионската лига. В Ла Лига каталунците ще гостуват на Кадис на 13-ти април, докато Лас Палмас ще приеме Севиля на 14-ти.