12.9 C
19 C
13 C

Пирин победи Етър с 2:1

Пирин победи Етър с 2:1 у дома в среща от 26-ия кръг на efbet Лига – битка между два от последните три най-слаби отбора у нас.

Двубоят стартира отлично за гостите, които удариха греда в първите минути, а в 11-ата вече водеха с 1:0 след удар от дистанция на Йоахим Гонсалес.

Пирин бе близо до изравняването в 20-ата минута, но Иван Тасев не се възползва от чудесно подаване на метри от вратата. Минути по-късно Тасев отново получи топката на метри от вратата, но този път не сгреши (1:1).

След половин час игра Юго Комано можеше да направи обрат за Пирин, но прати топката в тялото на вратаря.

В продължението на първото полувреме Иван Василев пропусна чудесна възможност да вкара за Етър, но Ковальов отрази изстрела му.

Десет минути след почивката Пирин поиска дузпа за падане на  Данило Полонский, но не последва сигнал.

Последваха минути с по-спокойна игра и няколко смени в двата тима, което допълнително уби темпото.

Минути преди края обаче 18-годишният Мартин Георгиев завърши атака с попадение във вратата на гостите за крайното 2:1, негово дебютно в професионалния футбол.

Пирин остава на 14-о място в класирането с актив от 25 точки, на 4 от топ 10. Етър е твърдо на дъното с едва 10 от 26 срещи.