17.3 C
21 C
13 C

Обрат, после пак обрат, накрая Лион с победа

Олимпик Лион спечели драматично с 3:2 гостуването си на Тулуза от 26-ия кръг на Лига 1. Мачът предложи два обрата. След като „хлапетата“ поведоха с гола на Александър Лаказет, домакините изравниха чрез Тайс Далинга и Венсан Сиеро.

Попадения на Раян Шерки и Джейк О’Брайън обаче подпечатаха успеха на Олимпик Лион, с който тимът запази десетото място в класирането с актив от 34 точки. Тулуза е 11-и с 29.

След равностойно начало гостите поведоха в 33-тата минута. Удар на Корентин Толисо разтресе гредата. Последва добавка на Лаказет, който не пропусна да се разпише.

Истинската вихрушка от голове се състоя през второто полувреме. В 53-тата минута Тулуза изравни. Далинга се разписа. Пет минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Сиеро, който се разписа и направи пълен обрат в резултата.

Олимпик Лион обаче не се отказа и гони победата до самия край. В 77-ата минута Шерки беше намерен в наказателното поле и вкара за 2:2.

Крайният резултат оформи О‘Брайън, който се извиси високо при центриране от ъглов удар и с глава порази целта.